Працюємо спільно

Дата: 15.03.2021 14:32
Кількість переглядів: 897

 

Пропуски  занять без поважної причини стало поширеним явищем,  яке не можна зупинити.Останнім часом до служби у справах дітей Хорошівської селищної ради стали  систематично надходити повідомлення від навчальних закладів про відсутність учнів на заняттях.Тому, з даного питання 15.03.2021 рокупроведено спільну нарадуз відділом освіти Хорошівської селищної ради щодо координації роботи з дітьми та їх батьками з метою недопущення пропусків занять без поважних причин.

 Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2017 року № 684 "Про затвердження Порядку ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку та учнів" у разі відсутності учнів, які не досягли повноліття, на навчальних заняттях протягом  підряд з невідомих або без поважних причин навчальний заклад невідкладно надає відповідному територіальному органу Національної поліції та службі у справах дітей дані таких учнів для провадження діяльності відповідно до законодавства, пов’язаної із захистом їх прав на здобуття загальної середньої освіти.

Як показує практика, на жаль, основними причинами відсутності дітей у школах є діяння або бездіяльність самих батьків. Пияцтво батьків, відсутність  належного фінансового забезпечення дитини або поїздки батьків на заробітки в іншу країну, відсутність виховного впливу на дитини, бездоглядність, нехтування потребами дітей – такі дії батьків призводять до негативних наслідків у навчанні та поведінки дитини в цілому.Хоча й бувають випадки, коли дитина сама прогулює навчання, нехтуючи вказівкам батьків.

У таких випадках спеціалісти служби  спільно із суб’єктами соціальної роботи проводять індивідуальні бесіди як і з дітьми так із батьками, дані питання виносяться на засідання комісії з питань захисту прав дитини, ініціюють перед місцевими органами поліції притягнення батьків до адміністративної відповідальностівідповідно до ст. 184 КУпАП-  ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей. Дана відповідальність тягне за собою попередження або накладення штрафу.

За підсумками наради  вирішено здійснювати  контроль за сім’ями з дітьми, в яких існує вище вказана проблема, до роботи із учнями залучати шкільного психолога, соціального педагога, проводити інформаційно роз’яснювальну роботу з батьками.

 

Головний спеціаліст

 служби у справах дітей Хорошівської селищної ради

Віта ДІДКІВСЬКА

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь