Засоби захисту рослин

ХОРОШІВСЬКА  СЕЛИЩНА РАДА

12100, Житомирська обл., смт. Хорошів, вул. Героїв України,13,

тел.(факс)3-18-40, E-mail: v-vselrada@ukr.net

від  13.05.2020 року №424                                                                       Фізичним та юридичним особам,

головам СФГ/директорам ТОВ,

які застосовують засоби захисту рослин

Для у неможливості пониження імунітету членів громади в період пандемії короновірусу (COVID-19) та в  зв’язку з неодноразовими випадками отруєння жителів сіл, селищ України, отруєння та загибелі бджіл внаслідок порушення вимог чинного законодавства щодо використання пестицидів та агрохімікатів при обробці посівів сільськогосподарських рослин, попередження таких випадків в майбутньому, на виконання ст.3  Конституції України, ст.4, п.1 ч.2 ст. 19 Кодексу цивільного захисту України, нагадуємо про необхідність забезпечення належного контролю за існуючими обмеженнями по годинах обробки, відстані та погодних умов, обов’язкового повідомлення органів місцевого самоврядування та  інформування населення а саме:

- про точну  дату обробки сільгоспугідь, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату, територію і культури, форму і методи застосування, і строки ізоляції бджіл.

Порядок застосування пестицидів регламентується Законами України “Про пестициди і агрохімікати”, «Про бджільництво» , Державними санітарними правилами «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» (ДСП 8.8.1.2.001-98) та  «Державними санітарними правилами авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України».

Даними нормативно – правовими актами передбачено, що фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин, повинні заплановані для авіаційних обробок сільськогосподарські  угіддя занести на карти-схеми землекористування а проекти авіаційно-хімічних робіт погодити з Головним управлінням Держпродспоживслужби в Житомирській області та органами місцевого самоврядування не пізніше, чим за 10 діб до початку робіт.

Статтями 30 та 37 Закону України «Про бджільництво» від 22.02.2000 № 1492-III, передбачено що фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин  для обробки медоносних рослин, зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ. В період проведення робіт у радіусі 200 м від меж ділянок, що обробляються, необхідне встановлення попереджувальних написів в яких  вони мають вказати: точну дату обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату територію і культури, форму і методи застосування, і строки ізоляції бджіл.

При застосуванні пестицидів за допомогою авіації необхідно суворо витримувати санітарно – захисні зони від ділянок авіа хімічних обробок до інших об’єктів (населених пунктів, тваринницьких і птахоферм, джерел водопостачання, тощо). Застосування пестицидів авіаційним методом в сільському господарстві повинно здійснюватись на висоті до 3 м над об’єктом обробки, в ранкові(до 10 години) та вечірні години  (з 18 до 22 години), при швидкості руху повітря, що не перевищує – 3 м/с (дрібно – крапельне оприскування) і 4 м/с ( крупно - крапельне оприскування) і температура повітря, що не перевищує +22 С. Застосування пестицидів повинне бути організоване таким чином, щоб попередити їх надходження в повітряне середовище в концентраціях, які перевищують допустимі.

Відповідно до статті 20 Закону України «Про пестициди і агрохімікати» порушення законодавства про пестициди і агрохімікати тягне за собою цивільну, дисциплінарну, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно з чинним законодавством. Зокрема, відповідальність несуть особи, винні у:

- приховуванні або перекрученні інформації, що могло спричинити або спричинило загрозу життю та здоров'ю людини, а так само майну і навколишньому природному середовищу;

- недотриманні вимог стандартів, санітарних норм і правил та інших нормативних документів під час виробництва, транспортування, зберігання пестицидів, агрохімікатів і технічних засобів їх застосування;

- забрудненні пестицидами і агрохімікатами понад допустимі рівні сільськогосподарської сировини, кормів, харчових продуктів, ґрунту, води, повітря;

- порушенні регламентів та санітарних норм і правил транспортування, зберігання, торгівлі та застосування пестицидів і агрохімікатів;

- застосуванні пестицидів, агрохімікатів, технічних засобів, які не пройшли державних випробувань, реєстрації, перереєстрації;

- невиконанні законних вимог посадових осіб, які здійснюють державний нагляд і контроль;

- використанні завідомо фальсифікованих пестицидів і агрохімікатів.

Надіємось на розуміння щодо виконання нами обов’язку по захисту членів нашої громади від небезпеки отруєння.

З повагою селищний голова                                                           Володимир СТОЛЯРЧУК