Спільно подбаємо про забезпечення житлових/майнових прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа.

Дата: 08.08.2019 11:23

Одним із основних завдань діяльності  Хорошівської ОТГ є забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа нашої громади. У 2018 році, користуючись пропозиціями  від держави, селищна рада   придбала  соціальне житло  - 2  однокімнатні квартири для  дітей вище вказаної категорії.

На сьогодні уряд пропонує Порядок та умови надання у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, затверджений постановою КМУ від 26.06.2019 №616.

У 2019 році субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам спрямовується на:

• нове будівництво приміщень для розміщення малих групових будинків, житла для дитячих будинків сімейного типу, капітальний ремонт/реконструкцію житла для дитячих будинків сімейного типу, яке перебуває в комунальній власності;
  • придбання житла у прийнятих в експлуатацію житлових будинках для дитячих будинків сімейного типу, соціального житла, житла для дітей;
  • виплату грошової компенсації за належні для отримання житлові приміщення для дітей з метою придбання житла для зазначеної категорії осіб;
  • рецензування звітів про оцінку житла, яке придбавається на вторинному ринку;
  • розроблення проектної документації на нове будівництво/капітальний ремонт/реконструкцію житла для дитячих будинків сімейного типу, нове будівництво приміщень для розміщення малих групових будинків.

Керуючись постановою № 816 від 26.06.2019  Хорошівська селищна рада на черговому засіданні виконавчого комітету, 31 липня прийняла рішення про утворення Комісії з визначення напрямів на які у 2019 році буде спрямована субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, члени виконкому затвердили Положення про комісію  та її склад ( далі – місцева комісія).

Служба у справах дітей  Хорошівської селищної ради  поінформувала  дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, які перебувають на квартирному обліку про умови надання субвенції, повноваження місцевої Комісії,  про забезпечення житлом в порядку черговості; переадресувала осіб вище вказаної категорії в управління праці та соціального захисту населення Хорошівської РДА для написання заяв про придбання житла або виплату грошової компенсації.

07 серпня 2019 року в Хорошівській селищній раді відбулося засідання комісії з визначення напрямів на які у 2019 році буде спрямована субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа.

До повноважень комісії належить:

• формування потреби щодо спрямування субвенції за напрямами, передбаченими пунктом 4 Порядку та умов, і підготовка відповідних пропозицій;
  • уточнення пропозицій стосовно напрямів та об'єктів, на які буде спрямовано субвенцію;
  • перевірка наявності у дитини статусу дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, особи з їх числа;
  • перевірка наявності документів про перебування дитини на квартирному обліку;
  • перевірка наявності у дитини майнових прав на нерухоме майно або відчуження такого майна протягом останніх п'яти років;
  • з'ясування можливості/неможливості вселення дитини у приміщення, що зберігалося за нею;
  • перевірка наявності рецензованого звіту про оцінку майна (акта оцінки майна), складеного відповідно до Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні";
  • визначення дитини, якій буде придбано житло або призначено грошову компенсацію.

На позачерговому засіданні виконавчого комітету Хорошівської селищної ради буде затверджене рішення  місцевої комісії.Рішення щодо визначення відповідних об’єктів та заходів приймаються та оформлюються місцевою комісією – до 15 серпня; обласною комісією – до 1 вересня.

Маємо надію придбати нашим дітям житло у поточному році.

служби у справах дітей

Олена Семеній