Інформаційна листівка

Дата: 16.01.2019 10:22

Шановні мешканці Хорошівської громади!

Доводимо до Вашого відома, що серед вірусних захворювань сільськогосподарських тварин одне з основних місць займає лейкоз великої рогатої худоби – інфекційна, повільно протікаюча хвороба, яка характеризується ураженням кровотворної системи з виникненням лімфоцитозу у крові, пухлиноподібних утворень в органах і тканинах організму. Вірус паразитує в лімфоцитах, не стійкий у навколишньому середовищі, і гине при температурі 800 С  упродовж 1 хв. Виділяється з організму хворих тварин із кров’ю, молоком, слизом, іншими секретами й екскретами, які містять лейкоцити.

Джерелом збудника хвороби є заражені вірусом лейкозу тварини на всіх стадіях перебігу хвороби.

Факторами передачі вірусу можуть бути молоко, кров та інші матеріали, які містять складові частини крові хворих тварин.

Звертаємось до власників великої рогатої худоби, щодо дотримання основних заходів для ефективного забезпечення благополуччя тваринництва :

- негайне виведення зі стад інфікованих вірусом лейкозу тварин та їх ізоляція з наступним забоєм;

- проведення ретельної дезінфекції тваринницьких приміщень та обладнання після кожного дослідження  тварин і ізоляції вірусоносіїв;

- у неблагополучному щодо лейкозу стаді забороняється  використовувати молоко без попереднього знезараження для харчування і згодовування тваринам, реалізовувати його переробним підприємствам та на ринку;

- молоко корів, неблагополучних на лейкоз, підлягає пастеризації або кип’ятінню з використанням його лише власником тварин;

- забороняється випасання хворих на лейкоз тварин разом із здоровими в загальних стадах;

- забороняється використовувати молозиво хворих на лейкоз корів для напування телят, отриманих від здорових корів;

- забороняється використовувати хворих на лейкоз тварин для відтворення стада;

- в неблагополучному стаді забороняється використовувати бугаїв-плідників для парування корів і телиць;

- дотримуватись  правил знезараження гною в неблагополучних господарствах (щодня вивозити гній з приміщень і складати його в спеціально відведеному місці для біотермічного знезараження);

- дотримуватись правил техніки безпеки, вимог особистої гігієни при роботі з хворими тваринами.

Слід пам’ятати, що захворюваність на лейкоз не піддається лікуванню, позбутися його можливо тільки через оновлення стада, тобто здачі тварин на забій.

Хорошівська селищна рада